Vishay Dale TNPW1210180RBYEA
Part No.:
TNPW1210180RBYEA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1210180RBYEA.pdf
Description:
RES 180 OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW1210180RBYEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1210180RBYEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210180RBYEA?
Image TNPW1210180RBYEA
Part Number TNPW1210180RBYEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)