Vishay Dale TNPW1210158RBEEN
Part No.:
TNPW1210158RBEEN
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1210158RBEEN.pdf
Description:
RES 158 OHM 0.1% 1/2W 1210
Series:
TNPW e3
Resistance:
158 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW1210158RBEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1210158RBEEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210158RBEEN?
Image TNPW1210158RBEEN
Part Number TNPW1210158RBEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Product Status Active
Resistance 158 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)