Vishay Dale TNPW1210124RBEEN
Part No.:
TNPW1210124RBEEN
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1210124RBEEN.pdf
Description:
RES 124 OHM 0.1% 1/2W 1210
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
124 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order TNPW1210124RBEEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1210124RBEEN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1210124RBEEN?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TNPW1210124RBEEN
Part Number TNPW1210124RBEEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 124 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)