Vishay Dale TNPW121011K5BETA
Part No.:
TNPW121011K5BETA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW121011K5BETA.pdf
Description:
RES 11.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
Series:
TNPW
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
11.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW121011K5BETA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW121011K5BETA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121011K5BETA?
Image TNPW121011K5BETA
Part Number TNPW121011K5BETA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 11.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)