Vishay Dale TNPW121010K1BETA
Part No.:
TNPW121010K1BETA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW121010K1BETA.pdf
Description:
RES 10.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
10.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW121010K1BETA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW121010K1BETA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW121010K1BETA?
Image TNPW121010K1BETA
Part Number TNPW121010K1BETA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)