Vishay Dale TNPW120623K7BYTA
Part No.:
TNPW120623K7BYTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW120623K7BYTA.pdf
Description:
RES 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series:
TNPW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
23.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW120623K7BYTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW120623K7BYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW120623K7BYTA?
Image TNPW120623K7BYTA
Part Number TNPW120623K7BYTA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 23.7 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)