Vishay Dale TNPW120620K0BYTA
Part No.:
TNPW120620K0BYTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW120620K0BYTA.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series:
TNPW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW120620K0BYTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW120620K0BYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW120620K0BYTA?
Image TNPW120620K0BYTA
Part Number TNPW120620K0BYTA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)