Vishay Dale TNPW12061K30BYTA
Part No.:
TNPW12061K30BYTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW12061K30BYTA.pdf
Description:
RES 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
1.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW12061K30BYTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW12061K30BYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW12061K30BYTA?
Image TNPW12061K30BYTA
Part Number TNPW12061K30BYTA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)