Vishay Dale TNPW12061K20BYTA
Part No.:
TNPW12061K20BYTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW12061K20BYTA.pdf
Description:
RES 1.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series:
TNPW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
1.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW12061K20BYTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW12061K20BYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW12061K20BYTA?
Image TNPW12061K20BYTA
Part Number TNPW12061K20BYTA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)