Vishay Dale TNPW1206180RBYTA
Part No.:
TNPW1206180RBYTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW1206180RBYTA.pdf
Description:
RES 180 OHM 0.1% 1/4W 1206
Series:
TNPW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW1206180RBYTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW1206180RBYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW1206180RBYTA?
Image TNPW1206180RBYTA
Part Number TNPW1206180RBYTA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)