Vishay Dale TNPW120615K0BYTA
Part No.:
TNPW120615K0BYTA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW120615K0BYTA.pdf
Description:
RES 15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series:
TNPW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW120615K0BYTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW120615K0BYTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW120615K0BYTA?
Image TNPW120615K0BYTA
Part Number TNPW120615K0BYTA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)