Vishay Dale TNPW120611K5BECN
Part No.:
TNPW120611K5BECN
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW120611K5BECN.pdf
Description:
RES 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
11.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW120611K5BECN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW120611K5BECN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW120611K5BECN?
Image TNPW120611K5BECN
Part Number TNPW120611K5BECN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 11.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)