Vishay Dale TNPW0805866KBEEA
Part No.:
TNPW0805866KBEEA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0805866KBEEA.pdf
Description:
RES 866K OHM 0.1% 0.26W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
866 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0805866KBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0805866KBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0805866KBEEA?
Image TNPW0805866KBEEA
Part Number TNPW0805866KBEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 866 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.26W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)