Vishay Dale TNPW0805681RBEEA
Part No.:
TNPW0805681RBEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0805681RBEEA.pdf
Description:
RES 681 OHM 0.1% 0.26W 0805
Series:
TNPW e3
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0805681RBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0805681RBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0805681RBEEA?
Image TNPW0805681RBEEA
Part Number TNPW0805681RBEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Product Status Active
Resistance 681 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.26W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)