Vishay Dale TNPW0805680RBEEA
Part No.:
TNPW0805680RBEEA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0805680RBEEA.pdf
Description:
RES 680 OHM 0.1% 0.26W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0805680RBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0805680RBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0805680RBEEA?
Image TNPW0805680RBEEA
Part Number TNPW0805680RBEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.26W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)