Vishay Dale TNPW08055K10BYCN
Part No.:
TNPW08055K10BYCN
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW08055K10BYCN.pdf
Description:
RES 5.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series:
TNPW
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW08055K10BYCN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW08055K10BYCN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW08055K10BYCN?
Image TNPW08055K10BYCN
Part Number TNPW08055K10BYCN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)