Vishay Dale TNPW08055K05BEEA
Part No.:
TNPW08055K05BEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW08055K05BEEA.pdf
Description:
RES 5.05K OHM 0.1% 0.26W 0805
Series:
TNPW e3
Resistance:
5.05 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW08055K05BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW08055K05BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW08055K05BEEA?
Image TNPW08055K05BEEA
Part Number TNPW08055K05BEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Product Status Active
Resistance 5.05 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.26W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)