Vishay Dale TNPW080549R9BYEN
Part No.:
TNPW080549R9BYEN
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW080549R9BYEN.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 0.1% 0.26W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW080549R9BYEN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW080549R9BYEN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW080549R9BYEN?
Image TNPW080549R9BYEN
Part Number TNPW080549R9BYEN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.26W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)