Vishay Dale TNPW08051K60BYCN
Part No.:
TNPW08051K60BYCN
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW08051K60BYCN.pdf
Description:
RES 1.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Series:
TNPW
Resistance:
1.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW08051K60BYCN on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW08051K60BYCN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW08051K60BYCN?
Image TNPW08051K60BYCN
Part Number TNPW08051K60BYCN
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW
Product Status Active
Resistance 1.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Military
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)