Vishay Dale TNPW06039K31BEEA
Part No.:
TNPW06039K31BEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW06039K31BEEA.pdf
Description:
RES 9.31K OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
9.31 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW06039K31BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW06039K31BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW06039K31BEEA?
Image TNPW06039K31BEEA
Part Number TNPW06039K31BEEA
Product Status Active
Resistance 9.31 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)