Vishay Dale TNPW0603931RBEEA
Part No.:
TNPW0603931RBEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0603931RBEEA.pdf
Description:
RES 931 OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
931 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0603931RBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0603931RBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603931RBEEA?
Image TNPW0603931RBEEA
Part Number TNPW0603931RBEEA
Product Status Active
Resistance 931 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)