Vishay Dale TNPW060378R7BEEA
Part No.:
TNPW060378R7BEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060378R7BEEA.pdf
Description:
RES 78.7 OHM 0.1% 0.21W 0603
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
78.7 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060378R7BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060378R7BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060378R7BEEA?
Image TNPW060378R7BEEA
Part Number TNPW060378R7BEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 78.7 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)