Vishay Dale TNPW060376K8BEEA
Part No.:
TNPW060376K8BEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060376K8BEEA.pdf
Description:
RES 76.8K OHM 0.1% 0.21W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
76.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060376K8BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060376K8BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060376K8BEEA?
Image TNPW060376K8BEEA
Part Number TNPW060376K8BEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 76.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)