Vishay Dale TNPW06032K37BEEA
Part No.:
TNPW06032K37BEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW06032K37BEEA.pdf
Description:
RES 2.37K OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
2.37 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW06032K37BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW06032K37BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW06032K37BEEA?
Image TNPW06032K37BEEA
Part Number TNPW06032K37BEEA
Product Status Active
Resistance 2.37 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)