Vishay Dale TNPW0603287RBEEA
Part No.:
TNPW0603287RBEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0603287RBEEA.pdf
Description:
RES 287 OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
287 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0603287RBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0603287RBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603287RBEEA?
Image TNPW0603287RBEEA
Part Number TNPW0603287RBEEA
Product Status Active
Resistance 287 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)