Vishay Dale TNPW0603274KBEEA
Part No.:
TNPW0603274KBEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0603274KBEEA.pdf
Description:
RES 274K OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
274 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0603274KBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0603274KBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603274KBEEA?
Image TNPW0603274KBEEA
Part Number TNPW0603274KBEEA
Product Status Active
Resistance 274 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)