Vishay Dale TNPW0603267KBEEA
Part No.:
TNPW0603267KBEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0603267KBEEA.pdf
Description:
RES 267K OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
267 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0603267KBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0603267KBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603267KBEEA?
Image TNPW0603267KBEEA
Part Number TNPW0603267KBEEA
Product Status Active
Resistance 267 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)