Vishay Dale TNPW060323K7BEEA
Part No.:
TNPW060323K7BEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060323K7BEEA.pdf
Description:
RES 23.7K OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
23.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060323K7BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060323K7BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060323K7BEEA?
Image TNPW060323K7BEEA
Part Number TNPW060323K7BEEA
Product Status Active
Resistance 23.7 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)