Vishay Dale TNPW060322K6BEEA
Part No.:
TNPW060322K6BEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060322K6BEEA.pdf
Description:
RES 22.6K OHM 0.1% 0.21W 0603
Resistance:
22.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060322K6BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060322K6BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060322K6BEEA?
Image TNPW060322K6BEEA
Part Number TNPW060322K6BEEA
Product Status Active
Resistance 22.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)