Vishay Dale TNPW060320K0DEEA
Part No.:
TNPW060320K0DEEA
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060320K0DEEA.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.5% 0.21W 0603
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060320K0DEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060320K0DEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060320K0DEEA?
Image TNPW060320K0DEEA
Part Number TNPW060320K0DEEA
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)