Vishay Dale TNPW06031K15BEEA
Part No.:
TNPW06031K15BEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW06031K15BEEA.pdf
Description:
RES 1.15K OHM 0.1% 0.21W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
1.15 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW06031K15BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW06031K15BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW06031K15BEEA?
Image TNPW06031K15BEEA
Part Number TNPW06031K15BEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.15 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)