Vishay Dale TNPW060317K4BEEA
Part No.:
TNPW060317K4BEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060317K4BEEA.pdf
Description:
RES 17.4K OHM 0.1% 0.21W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
17.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060317K4BEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060317K4BEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060317K4BEEA?
Image TNPW060317K4BEEA
Part Number TNPW060317K4BEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 17.4 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)