Vishay Dale TNPW0603174KBEEA
Part No.:
TNPW0603174KBEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0603174KBEEA.pdf
Description:
RES 174K OHM 0.1% 0.21W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
174 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0603174KBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0603174KBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603174KBEEA?
Image TNPW0603174KBEEA
Part Number TNPW0603174KBEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 174 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)