Vishay Dale TNPW0603140RBEEA
Part No.:
TNPW0603140RBEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0603140RBEEA.pdf
Description:
RES 140 OHM 0.1% 0.21W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
140 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0603140RBEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0603140RBEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0603140RBEEA?
Image TNPW0603140RBEEA
Part Number TNPW0603140RBEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 140 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)