Vishay Dale TNPW060310K0DEEA
Part No.:
TNPW060310K0DEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW060310K0DEEA.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.5% 0.21W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.21W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW060310K0DEEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW060310K0DEEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW060310K0DEEA?
Image TNPW060310K0DEEA
Part Number TNPW060310K0DEEA
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.21W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)