Vishay Dale TNPW0402976RBEED
Part No.:
TNPW0402976RBEED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0402976RBEED.pdf
Description:
RES 976 OHM 0.1% 0.13W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
976 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0402976RBEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0402976RBEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0402976RBEED?
Image TNPW0402976RBEED
Part Number TNPW0402976RBEED
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 976 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)