Vishay Dale TNPW040276R8BEED
Part No.:
TNPW040276R8BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW040276R8BEED.pdf
Description:
RES 76.8 OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
76.8 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW040276R8BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW040276R8BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW040276R8BEED?
Image TNPW040276R8BEED
Part Number TNPW040276R8BEED
Product Status Active
Resistance 76.8 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)