Vishay Dale TNPW040260R4BEED
Part No.:
TNPW040260R4BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW040260R4BEED.pdf
Description:
RES 60.4 OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW040260R4BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW040260R4BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW040260R4BEED?
Image TNPW040260R4BEED
Part Number TNPW040260R4BEED
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)