Vishay Dale TNPW040257K6BEED
Part No.:
TNPW040257K6BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW040257K6BEED.pdf
Description:
RES 57.6K OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
57.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW040257K6BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW040257K6BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW040257K6BEED?
Image TNPW040257K6BEED
Part Number TNPW040257K6BEED
Product Status Active
Resistance 57.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)