Vishay Dale TNPW040256R2BEED
Part No.:
TNPW040256R2BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW040256R2BEED.pdf
Description:
RES 56.2 OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
56.2 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW040256R2BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW040256R2BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW040256R2BEED?
Image TNPW040256R2BEED
Part Number TNPW040256R2BEED
Product Status Active
Resistance 56.2 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)