Vishay Dale TNPW0402536RBEED
Part No.:
TNPW0402536RBEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0402536RBEED.pdf
Description:
RES 536 OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
536 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0402536RBEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0402536RBEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0402536RBEED?
Image TNPW0402536RBEED
Part Number TNPW0402536RBEED
Product Status Active
Resistance 536 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)