Vishay Dale TNPW0402316RBEED
Part No.:
TNPW0402316RBEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW0402316RBEED.pdf
Description:
RES 316 OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
316 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW0402316RBEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW0402316RBEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW0402316RBEED?
Image TNPW0402316RBEED
Part Number TNPW0402316RBEED
Product Status Active
Resistance 316 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)