Vishay Dale TNPW04022K94BEED
Part No.:
TNPW04022K94BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW04022K94BEED.pdf
Description:
RES 2.94K OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
2.94 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW04022K94BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW04022K94BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW04022K94BEED?
Image TNPW04022K94BEED
Part Number TNPW04022K94BEED
Product Status Active
Resistance 2.94 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)