Vishay Dale TNPW04022K74BEED
Part No.:
TNPW04022K74BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW04022K74BEED.pdf
Description:
RES 2.74K OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
2.74 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW04022K74BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW04022K74BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW04022K74BEED?
Image TNPW04022K74BEED
Part Number TNPW04022K74BEED
Product Status Active
Resistance 2.74 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)