Vishay Dale TNPW04022K61BEED
Part No.:
TNPW04022K61BEED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW04022K61BEED.pdf
Description:
RES 2.61K OHM 0.1% 0.13W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
2.61 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW04022K61BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW04022K61BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW04022K61BEED?
Image TNPW04022K61BEED
Part Number TNPW04022K61BEED
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.61 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)