Vishay Dale TNPW04021K05BEED
Part No.:
TNPW04021K05BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW04021K05BEED.pdf
Description:
RES 1.05K OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
1.05 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW04021K05BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW04021K05BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW04021K05BEED?
Image TNPW04021K05BEED
Part Number TNPW04021K05BEED
Product Status Active
Resistance 1.05 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)