Vishay Dale TNPW040211K4BEED
Part No.:
TNPW040211K4BEED
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW040211K4BEED.pdf
Description:
RES 11.4K OHM 0.1% 0.13W 0402
Resistance:
11.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW040211K4BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW040211K4BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW040211K4BEED?
Image TNPW040211K4BEED
Part Number TNPW040211K4BEED
Product Status Active
Resistance 11.4 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)