Vishay Dale TNPW040210K5BEED
Part No.:
TNPW040210K5BEED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW040210K5BEED.pdf
Description:
RES 10.5K OHM 0.1% 0.13W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
10.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.13W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW040210K5BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW040210K5BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW040210K5BEED?
Image TNPW040210K5BEED
Part Number TNPW040210K5BEED
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.13W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)