Vishay Dale TNPW02018K20BEED
Part No.:
TNPW02018K20BEED
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW02018K20BEED.pdf
Description:
RES 8.2K OHM 0.1% 0.075W 0201
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
8.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.075W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order TNPW02018K20BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW02018K20BEED price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW02018K20BEED?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TNPW02018K20BEED
Part Number TNPW02018K20BEED
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.075W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)