Vishay Dale TNPW02012K49BEED
Part No.:
TNPW02012K49BEED
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPW02012K49BEED.pdf
Description:
RES 2.49K OHM 0.1% 0.075W 0201
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.075W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.010" (0.26mm)
Datasheet:
1. How to order TNPW02012K49BEED on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPW02012K49BEED price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPW02012K49BEED?
Image TNPW02012K49BEED
Part Number TNPW02012K49BEED
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPW e3
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.49 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.075W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)